Sdílej...

Cyklomaraton je určený amatérské sportovní veřejnosti. Trasa tě zavede do té nejkrásnější tělocvičny - přírody. Pokud si vybereš tu delší trasu o délce 63,9 km (převýšení 1072 m), poznáš v sedle svého kola široké údolí řeky Berounky, projedeš se malebným a sevřeným údolím Korečnického potoka (pravý přítok Berounky), poznáš krásu a klid Přírodního parku Radeč, vystoupáš a najedeš na hřeben Radeč západ - Radeč východ s vrcholem Brno (výška 718 m.n.m.). Zpět do Plzně se vrátíš přes romantickou oblast Kokotských rybníků a údolí řeky Klabavy.

 

POZOR ZMĚNA TRASY!
V rámci letošního cyklomaratonu Aimtec open race 2023 chceme, abyste poznali zase jinou část Přírodního parku Radeč, a tak na vrchol Radče vystoupáte ze severní strany. Nepojede se tak okolo Bílé skály a po hřebeni ze západu na východ.

Až do Stupna bude trasa stejná jako vloni. Od bufetu ve Stupně podjedete podjezdy pod železniční tratí a nyní nově přes Bezděkov se budete přibližovat k Přírodnímu parku Radeč. Po levici minete vrchol Na Kalvárii a přes les sjedeme na silnici pod Sklenou Hutí. Z té odbočíte doleva a nyní v protisměru trasy z minulého roku přijedete k hájovně U Cajthamlů, kde se prudce zabočí doprava a po pěkné šotolinové cestě se okolo místních tůní budete přibližovat pod vrcholový výstup na Radeč.
Na chvíli se opět napojíte na známou trasu z minulého roku, abyste se vzápětí z ní znovu odklonili severně od vrcholu Radeč – západ. Ze širší cesty se vzápětí odbočí doprava a po mýtině se budete šplhat do prudkého kopce. Zde si prověříte své fyzické síly a technický um, někteří možná zvolí variantu kolo raději vytlačit. Pak bude trasa milostivější, ale zato plná kořenů. Ze severní strany budete dále stoupat a ani se za chvíli nenadějete a budete těsně před vysílaček Brno na vrcholu Radče.
Sjíždět s Radče budete také novou trasou, zprvu po zelené značce pěkně po kořenech, vzápětí se napojíte na červenou turistickou značku a hurá dolů tobogánem na cyklotrasu č.2153, která vás přivede ke kolmému přejezdu silnice mezi Holoubkovem a Sklenou Hutí.
V místech, kde se loni odbočovalo prudce doprava k Rumpálu, to povalíte pořád rovně směrem do Oseka na již známou trasu.
Nový výjezd na vrchol Radče spolu s novým sjezdem z vrcholu jsou pro vás tou hlavní změnou, kterou jsme pro vás pro letošní již 14. ročník Aimtecu připravili.
ZMĚNU očekávejte ještě na 33,5 km, kdy oproti loňskému ročníku nebudete odbočovat, ale pojedete stále rovně, odměnou vám bude sjezdík jako na tobogánu.

Šlápněte pořádně do pedálů a prostě si to letos zase na Aimtecu s kámošema užijte.

 

Dělení tras
Trasy se rozdělí na 17. km (Korečný mlýn) a opět se protnou na 48. km delší trasy (Kokotsko).

Občerstvovací stanice
Jsou na dlouhé (63 km) trase dvě, a to na 21. km ve Stupně a na 48. km u Kokotských rybníků. 
Těšit se můžeš na výživové doplňky, vodu, iontový nápoj, ovoce, tyčinky, sladké pečivo.

Krásný okruh, který stojí za to ho poznat, vyzkoušet a prověřit si své fyzické síly. Vezmi kolo, kámoše, rodinu a rozjeď to i Ty!

NOVĚ: ZOBRAZIT MAPU CYKLOMARATONU V MAPY.CZ  | STÁHNOUT GPX DATA

Trasu můžete také načíst do svého telefonu pomocí QR kódu.

Partneři

   Kudyznudy.cz - tipy na výlet

 

Připojte se k nám na Facebooku

Patroni

 

 Roman ŽÁK


předseda představenstva AIMTEC a.s.

"Při výběru svých nejbližších spolupracovníků dávám přednost sportovcům. Jsem totiž přesvědčen, že mají touhu vyhrávat. "

 Vilém Dubnička


Herec, režisér, moderátor pořadu Cyklotoulky, zakladatel festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem.

"Aimtec je velkorysým partnerem Divadelního léta. Jeho podpora plzeňské kultury je obdivuhodná. Kolo mi dává možnost vracet se do dětských let, být věčně mladý. Zažívat neomezenou svobodu, volnost, radost.

Aimtec Open Race v sobě spojuje mé dvě největší lásky. Už se těším, až zase pojedu."

 Ondřej CINK


profesionální MTB cyklista, 3. místo na MS horských kol, účastník Tour de France 2017, tři účasti na olympiádě, pětinásobný mistr ČR

"Kolo patří k mému životu už od mala, díky kolu jsem pochopil, že pokud máš životní cíl, musíš si za ním jít. cestou necestou. Někdy to bolí, ale pokud vydržíš, budeš zaslouženě odměněn. Podpora Cyklomaratonu Plzeň-Radeč-Plzeň je tak trochu mojí srdeční záležitostí, vždyť část okruhu vede po jedné z mých oblíbených tréninkových tras, které mne dovedly až do reprezentace a dnes až do profipelotonu."

 

 

  

 

Program | 6.5.2023

Zahájení programu
V 8 hodin se pro tebe otevře kancelář závodu a bude oficiálně zahájen AIMTEC Open Race. Od této chvíle se můžeš přijít odprezentovat nebo přihlásit, pokud jsi to nestihl dopředu přes internet.
8:00
Registrace a prezentace: Cyklomaraton 63 a 37 km
K prezentaci si dones platný průkaz totožnosti, abychom mohli ověřit, že vydáváme startovní balíček do správných rukou. U prezentace najdeš na vyvěšeném seznamu své jméno a u něj přidělené startovní číslo - tohle číslo si zapamatuj a přistup k prezentaci.
8:00 - 10:30
Registrace a prezentace: Dětské závody
K prezentaci si dones platný průkaz totožnosti, abychom mohli ověřit, že vydáváme startovní balíček do správných rukou. U prezentace najdeš na vyvěšeném seznamu své jméno a u něj přidělené startovní číslo - tohle číslo si zapamatuj a přistup k prezentaci.
8:00 - 9:00
START RODINNÉHO DECATHLONU
Věděl jsi, že Decathlon znamená desetiboj? Čeká ne tebe a tvou rodinu celkem deset stanovišť, kde se seznámíte s disciplínami Rodinného Decathlonu. Netradiční pojetí víceboje! Sportovně-zábavný den, do kterého se zapojí a pobaví se u něj celá rodina. Odstartuj si sám kdykoli mezi 10:00 až 13:00. Přizpůsob si svůj start podle sebe nebo své rodiny. Disciplíny musíš zvládnout do 15:00. Prezentace probíhá u stánku DECATHLON.
10:00 - 13:00
START DĚTSKÝCH ZÁVODŮ
Dětské závody budou postupně odstartovány dle vypsaných věkových kategorií od nejmladších po nejstarší. Společné starty:Z6 (Dívky do 6 let) + M6 (Chlapci do 6 let)Z11-12 (Dívky 11-12 let) + M11-12 (Chlapci 11-12 letZ13-14 (Dívky 13-14 let) + M13-14 (Chlapci 13-14 let) Ostatní kategorie mají starty odděleně.
9:15 - 10:45
Vyhlášení vítězů Dětských závodů a vylosování 5 cen dětské tomboly
V každé kategorii oceníme tři nejrychlejší závodníky. Ze všech aktivních účastníků dětských závodů, kteří vhodí vyplněný kupón "Tombola" (obdrží u prezentace) do slosování ve stánku Aimtec, vylosujeme 5 hodnotných cen dětské tomboly.
10:45 - 11:15
START CYKLOMARATONU AIMTEC Open Race - 63 a 37 km
Start proběhne přímo v areálu U sv. Jiří v Plzni, poté se účastníci vydají na vrchol nedalekého Chlumu a poté se vydají vstříc 63 nebo 37 kilometrové trase. Start rozdělíme do dvou startovních vln (nejdříve dlouhá trasa, po 30 min. krátká trasa). Cíl je na stejném místě jako start, tedy v areálu U sv. Jiří v Plzni.
11:30 | 12:00
START CYKLOMARATONU AIMTEC Open Race - E-BIKE
Společná nesoutěžní kategorie pro ženy i muže na krátké i dlouhé trase s plným servisem, vyjma časomíry a vyhlášení vítězů.
12:15
Vyhlášení vítězů AIMTEC Open Race a vylosování 5 cen hlavní tomboly včetně horského kola od Plzeňské teplárenské
V každé kategorii oceníme tři nejrychlejší závodníky. Hlavní cenou tomboly je horské kolo od Plzeňské teplárenské a.s. Ze všech aktivních účastníků cyklomaratonu, kteří vhodí vyplněný kupón "Tombola" (obdrží u prezentace) do slosování ve stánku Aimtec, vylosujeme na závěr Aimtec Open Race jako hlavní výhru "Horské kolo od Plzeňské teplárenské a.s." Horské kolo do této soutěže věnuje Plzeňská teplárenská a.s.
15:45-16:15

Sponzoři